W dniu 15 listopada klasy drugie odbyły dzięki uprzejmości Sekcji Strzeleckiej CWKS Legia Warszawa trening strzelania dynamicznego z karabinka wz. 88 Tantal oraz strzelby gładkolufowej. Kolejne strzelanie wykonamy z karabinu snajperskiego.
Kategoria: szkoła
Szkolna sekcja Kick-Boxingu
Ruszyła Szkolna Sekcja Kick-Boxing. Wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły zapraszamy na zajęcia w każdy wtorek o godzinie 15.15.
Otrzęsiny :)
14 listopada klasy pierwsze brały udział w otrzęsinach, zorganizowanych przez Samorząd Szkolny oraz uczniów klas starszych. Wspólna zabawa, konkursy, zawody sportowe, taniec i śpiew to niektóre z atrakcji przygotowanych dla „pierwszaków” tego popołudnia. Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników impreza była bardzo udana, a klasy, które zwyciężyły w konkursach, otrzymały nagrody. Samorząd Szkolny
31. Bieg Niepodległości
11 listopada nauczyciele i uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 31. Biegu Niepodległości w Warszawie, odbywającym się na dystansie 10 km. Nie było łatwo, ale daliśmy radę. Czujemy ogromną satysfakcję, że w ten sposób mogliśmy oddać hołd wszystkim walczącym o niepodległość Naszej Ojczyzny. Dziękujemy.
XI Sztafeta Pokoleń
Szanowni Państwo,w dniu 8 listopada we współpracy z Zarządem Dzielnicy Praga Północ zorganizowaliśmy XI SZTAFETĘ POKOLEŃ. Było to dla nas ważne wydarzenie, gdyż w murach naszej szkoły zagościli Ci co przeżyli piekło wojny i czasy komunizmu. To też szczególny moment historyczny, gdyż świętujemy 100-lecie odzyskania niepodległości, 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej, 75-tą rocznicę heroicznegoCzytaj więcej ⟶
Akcja o Bieg Niepodległości
21 i 22 października uczniowie z samorządu zorganizowali kiermasz ciast, gdzie sprzedawane były słodkości przygotowane przez naszych licealistów. Celem akcji było uzyskanie środków finansowych na opłaty startowe w Biegu Niepodległości – dla uczniów, którzy będą reprezentować naszą szkołę. Wszystkim osobom, które wspomogły nasze przedsięwzięcie, serdecznie dziękujemy. Samorząd Szkolny
Nastolatek w samorządzie
17 października uczniowie klas IH, IHg, IB oraz IM uczestniczyli w projekcie „Nastolatek w samorządzie” w ramach programu „Młoda Warszawa. Miasto z klimatem dla młodych 2016—2020”, organizowanego przez Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy. Jest to spójny i długofalowy program zakładający m.in. rozwój partycypacji i aktywności młodych warszawiaków. Celem warsztatów było zachęcenie młodzieży do działaniaCzytaj więcej ⟶
Akcja wybory!
10 października przedstawiciele samorządu szkolnego podjęli działania promujące czynny udział uczniów pełnoletnich w wyborach parlamentarnych 2019. Obejmowały one przygotowanie ulotek i plakatów oraz zachęcanie osób pełnoletnich do korzystania z należnego im prawa wyborczego. Działania te miały charakter profrekwencyjny oraz promujący wśród młodzieży postawę obywatelską. Mamy nadzieję, że nasza młodzież stanie na wysokości zadania. Samorząd Szkolny
Ślubowanie
W dniu 11 października br. w naszym liceum odbyła się bardzo ważna uroczystość. Ślubowanie klas pierwszych oraz uczczenie Dnia Edukacji Narodowej jako upamiętnienie powstania Komisji Edukacji Narodowej. Nasi uczniowie ubrani na galowo ślubowali rotę przysięgi na sztandar szkoły. Przedstawiciele klas otrzymali z rąk dyrektora szkoły symbolicznie tarczę 76 LO im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Zostały złożoneCzytaj więcej ⟶
MAMY TO!
Jak zwykle wolontariusze z Piłsudskiego stanęli na wysokości zadania. W dniu dzisiejszym odebralismy w Zarządzie Głównym PCK podziękowania za to, że zajęliśmy I miejsce w Konkursie Gorączka Złota PCK 2019. „Gorączką” zostały objęte mazowieckie przedszkola, szkoły podstawowe, ponadpodstawowe oraz firmy i instytucje. Pozyskane w ten sposób środki zostały w całości przeznaczone na organizację wypoczynku letniego orazCzytaj więcej ⟶
