XI Sztafeta Pokoleń

Szanowni Państwo,
w dniu 8 listopada we współpracy z Zarządem Dzielnicy Praga Północ zorganizowaliśmy XI SZTAFETĘ POKOLEŃ. Było to dla nas ważne wydarzenie, gdyż w murach naszej szkoły zagościli Ci co przeżyli piekło wojny i czasy komunizmu. To też szczególny moment historyczny, gdyż świętujemy 100-lecie odzyskania niepodległości, 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej, 75-tą rocznicę heroicznego czynu Powstańców Warszawskich oraz 30-tą rocznicę pierwszych wolnych wyborów w czerwcu ~89 roku i jest to moment przed kolejnym pięknym polskim Świętem Niepodległości.

Nasze liceum mało zaszczyt przejąć już po raz drugi Sztafetę Pokoleń. Byliśmy jej inicjatorami. Teraz wróciła do nas po 10 latach aby uczcić pamięć o czynach tych, którzy przynieśli Ojczyźnie wolność, a na ołtarzu Ojczyzny złożyli swoje młodzieńcze marzenia.

Przyrzekamy, że będziemy godnie strzec pamięci o bohaterach i ich czynach, aby pamięć tych pokoleń trwała i zataczała coraz szersze kręgi.

Trzeba zaznaczyć że nasze działania, nasza praca patriotyczno-wychowawcza jak widać jest zauważalna, gdyż tego dnia mieliśmy zaszczyt otrzymać od Szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Pana Ministra Jana Józefa Kasprzyka już drugi – w historii szkoły – medal. Jako pierwsza szkoła w Polsce otrzymaliśmy „Pro Bono Poloniae”. 

W 2017 roku otrzymaliśmy medal „Pro Patria”, który w sumie otrzymało tylko kilka szkół w Polsce. Jest to dla nas wielkie wyróżnienie.

Dodaj komentarz

Skip to content