Z wycieczką w Komendzie Stołecznej Policji

22 listopada klasa 3K uczestniczyła w wycieczce do Komendy Stałecznej Policji. Pani nadkomisarz Dorota Ciszkowska oprowadziła nas po Pałacu Mostowskich. Zajrzeliśmy do działu kadr, sekretariatu, laboratorium chemicznego, działu daktyloskopii, sekcji dyżurnych – dyspozytorki, wiemy gdzie pracuje  Komendant Stołeczny Policji. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zapoznania z zasadami pracy Zespołu Identyfikacji Daktyloskopijnej. Mogliśmy sami zostawić odciski palców, obejrzeć je poCzytaj więcej ⟶

PODPISALIŚMY POROZUMIENIE Z WOJSKIEM!!!

Nareszcie w iście żołnierski sposób zintegrujemy się z wojskiem!23 stycznia nasza szkoła podpisała porozumienie z Pułkiem Ochrony im. gen. bryg. Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego z siedzibą przy ul. Żwirki i Wigury. Celem tej współpracy jest m.in. promowanie patriotycznych postaw uczniów naszej szkoły, zawodowej służby wojskowej, pozyskanie społecznej akceptacji dla polityki obronnej państwa oraz zintegrowanie środowiska żołnierskiego iCzytaj więcej ⟶

Absolwentki klasy policyjnej odebrały legitymacje służbowe!

Głośno zabrzmiały słowa roty wypowiedziane przez nowo przyjętych policjantów w Białej Sali stołecznej komendy. Wśród ślubujących 65 funkcjonariuszy, znalazły się nasze absolwentki Justyna Marszał i Paulina Sobotka. Odebrały one z rąk nadinsp. Pawła Dobrodzieja wymarzone legitymacje służbowe. Teraz przed nimi półroczny kurs w szkole policyjnej, po którym rozpoczną służbę w stołecznym garnizonie. Jesteśmy z Was dumniCzytaj więcej ⟶

Terminy przeprowadzenia próbnej matury

8 stycznia 2020 r.  Język polski PP – godz. 9.00 Biologia PR – godz. 14.00 9 stycznia 2020 r.  Matematyka PP – godz. 9.00 Historia PR – godz. 14.00  10 stycznia 2020 r. Język angielski/Język niemiecki PP – godz. 9.00 Język rosyjski PP – godz. 9.00 Język hiszpański PP – godz. 9.00 Język francuski PP – godz. 9.00Czytaj więcej ⟶

Finał V WKPN „RADUJE SIĘ SERCE…”

11 grudnia b.r. odbyły się przesłuchania w V WARSZAWSKIM KONKURSIE PIOSENKI NIEPODLEGŁOSCIOWEJ „RADUJE SIĘ SERCE…”. Poziom artystyczny uczestników był bardzo wysoki. Zaprezentowali utwory muzyczne z różnych dekad historycznych, nawiązujące do najważniejszych wydarzeń w dziejach naszej Ojczyzny, upamiętniające polską drogę do niepodległości.  Jury w składzie: Przewodnicząca Jury – Pani Izabela Nowak–Piłka – Dyrektor LXXVI Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka JózefaCzytaj więcej ⟶

PRZESŁUCHANIA W V WARSZAWSKIM KONKURSIE PIOSENKI NIEPODLEGŁOŚCIOWEJ „RADUJE SIĘ SERCE…”

Szanowni Państwo,  Przesłuchania w V Warszawskim Konkursie Piosenki Niepodległościowej „Raduje się serce”, odbędą się 11 grudnia b.r. (środa) od godziny 11.00. Zapraszamy serdecznie Uczestników oraz Państwa Opiekunów do LXXVI Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, ul. Kowelska 1, Warszawa. Bardzo prosimy o zabranie podpisanych zgód na przetwarzanie danych (załącznik 3 i 4), jeśli nie były dołączoneCzytaj więcej ⟶

Światowy Dzień Rzucania Palenia

Każdego roku w trzeci czwartek listopada przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia. W naszej szkole także odbyła sie taka akcja. Hasła „Rzuć palenie razem z nami”, „Owoc za papierosa” towarzyszyły nam tego dnia. Młodzież mogła zbadać wydychane powietrze smoktolajzerem, sprawdzając ilość czadu w wydychanym powietrzu. Każdy, kto zniszczył papierosa, otrzymał w zamian owoc. Kontynuacją tej profilaktycznejCzytaj więcej ⟶

V Warszawski Konkurs „Raduje się serce…”

Serdecznie zapraszamy  uczniów szkół podstawowych, ponadpostawowychi ponadgimnazjalnych z Warszawy oraz miejscowości przyległych do udziału w V Warszawski Konkurs Piosenki Niepodległościowej „Raduje się serce…”. Czekamy na Państwa zgłoszenia do 5. grudnia b.r. Szczegółowe informacje w regulaminie i na stronie: V Warszawski Konkurs Piosenki Niepodległościowej „Raduje się serce…”

Skip to content