Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego

Już po wakacjach! Wracamy do nauki, pracy i podejmujemy nowe wyzwania. 2 września odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020, w której wzięli udział uczniowie, rodzice i nauczyciele. Na uroczystości obecne były Panie: Teresa Mioduszewska i Grażyna Szymańczuk – Radne dzielnicy Praga-Pólnoc Tradycyjnie poprzedziła ją msza święta w kościele Matki Bożej z Lourdes. Tym razem przywitaliśmy aż dwanaście klas pierwszych – absolwentów gimnazjów i po raz pierwszy uczniów, którzy ukończyli ośmioklasową szkołę podstawową.

Pani Dyrektor Izabela Nowak-Piłka przywitała wszytskich:

2 września młodzież rozpoczyna pod naszą opieką nowy rok szkolny 2019/2020.
Jesteśmy w trakcie reformy edukacji, która me tylko zmieniła strukturę szkolnictwa, ale też wdrożyła dwie podstawy programowe szkoły ponadgimnazjaInej.
Jestem przekonana, że doświadczona izaangażowana kadra pedagogiczna zrobi wszystko, aby wykorzystując dostępne środki i wiedzę, przeciwdziałać problemom czy nawet zagrożeniom.
Serdecznie dziękuję pracownikom administracji i obsługi za przygotowanie szkoły do przyjęcia tak dużej liczby uczniów. Wiem, że była to ciężka praca.
Nowi wicedyrektorzy i 25 nowych nauczycieli, dodatkowe sale lekcyjne, nowy pokój pracy i odpoczynku dla grona pedagogicznego. Nowy parkiet na korytarzach szkoły.
Stajemy oko w oko z nowymi oczekiwaniami i możliwościami – podejmujemy się trudnej roli – towarzyszenia uczniom w ich rozwoju, szukaniu razem odpowiedzi na wiele pytań.
Nauczycielstwo nie jest łatwym zawodem, ale daje wiele okazji do poszukiwań twórczych rozwiązań i satysfakcji.
Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego życzę pedagogom i pracownikom administracji i obsługi pokonywania codziennych trudności oraz satysfakcji z osiągnięć uczniów i dobrej współpracy z kolegami, ich wsparcia, a także czerpanie pozytywnej energii z naszego wyjątkowego zawodu.
 Niech życzliwość wszystkich otaczających ludzi – uczniów, rodziców, współpracowników nas nie ominie.
Uczniom klas pierwszych, życzę aby odnaleźli swoje marzenia i cele życiowe. A czas spędzony w Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego będzie pełen wyzwań i sukcesów na miarę własnych możliwości.
Uczniom klas drugich życzę by rozpoczęli swój trud, którego, celem jest matura.
Zaś o uczniach klas trzecich myślę bardzo ciepło mając na sercu ich ukończenie szkoły i życzę aby Państwowy Egzamin Maturalny przyniósł oczekiwaną satysfakcję i dobre wyniki egzaminacyjne.
Służę wszystkim Państwu pomocą i wsparciem w rozwiązywaniu nieuniknionych trudnych spraw i sytuacji.

Wszystkim życzymy samych sukcesów, a także nawiązania wielu przyjaźni w murach naszego liceum.

Dodaj komentarz

Skip to content