Obóz integracyjny – Wapienne

W dniach 02.09.2019 – 07.09.2019 r. klasy I B oraz I M wyjechały na integracyjny obóz do urokliwej miejscowości uzdrowiskowej Wapienne, położonej w otulinie Magurskiego Parku Narodowego, w samym środku Beskidu Niskiego.

Mimo iż przywitały nas chmury i niewielki deszczyk, był to tylko dobry omen, gdyż do końca trwania obozu, nie opuszczała nas dobra pogoda. I tak pod wrześniowym, wciąż ciepłym słońcem, rozpoczęliśmy nasze zmagania.

Po posiłku i zakwaterowaniu w typowych góralskich domkach z marszu ruszyliśmy na pierwsze zajęcia z musztry, pod czujnym okiem Szefa i jego instruktorów: Byka, Simo, Śliwy i Dosi. Olbrzymi wkład w dopracowywaniu musztry do perfekcji, włożyły nasze koleżanki z III klasy wojskowej Julia i Emilia, które bacznie korygowały nasze błędy i dawały celne wskazówki.
A jeśli o celności już mowa, w kolejnym dniu odbyły się zajęcia strzeleckie, a także samoobrony oraz umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia takich jak: napaść z pistoletem, atak gazowy czy atak z użyciem granatu.

Te pięć dni minęły bardzo intensywnie i bardzo szybko. Z uśmiechem na twarzy i piosenką na ustach wróciliśmy do Warszawy w pełni przygotowani na nasz pierwszy rok szkolny w LXXVI Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Dodaj komentarz

Skip to content