Zakończenie roku szkolnego klas 3

Drodzy Absolwenci – kończycie naukę w liceum, w bardzo trudnym czasie – jeszcze nie odbył się egzamin maturalny, a już przychodzi Wam zdawać najtrudniejszy egzamin z dojrzałości, odpowiedzialności za siebie i innych jednym słowem – egzamin z życia. Wchodzicie w dorosłość, która będzie jeszcze nieraz będzie wymagała się od Was podejmowania decyzji, akceptacji porażek i radosci sukcesów. Jesteście jednak rocznikiem, który musi ten przyśpieszony kurs dorosłości szybko przekuć w działania.

Wczoraj do ciebie nie należy. Jutro niepewne … Tylko dziś jest twoje.

Jan Paweł II

Te słowa zyskują nowe znaczenie. Wasze dziś jest ważne. To Wasze dziś wymaga od Was dojrzałości, odpowiedzialności i cierpliwości, a także mimo wszystko optymizmu i odważnych marzeń. Uwierzcie, że jeśli będą Wam towarzyszyć odważne marzenia – Wasze plany ziszczą się. Niech inspiracją Waszych działań będzie nasz Patron Marszałek Józef Piłsudski – przyszedł na świat w czasach , gdy niektórzy bali się nawet mówić o wolnej Polsce, a on tę wolną Polskę wymarzył sobie i nadał jej realny kształt – bądźcie tacy odważni w swoich poczynaniach, reagujcie jednocześnie na teraźniejszość, by nic , co w życiu cenne Was nie ominęło – tego z całego serca Wam życzymy.

Wspólnie z Wami odbyliśmy cudowną podróż , podczas której mogliśmy wzajemnie poznać siebie nawzajem i próbować odkrywać wspólnie tajniki świata – My nauczyciele intrygowaliśmy Wasze młode umysły wpajaliśmy wiedzę, Wy zgłębialiście ją i zadawaliście czasem trudne pytania. To były wspaniałe chwile – czeka nas jeszcze mam nadzieje wkrótce spotkanie na egzaminie maturalnym. Oczekujemy Was z niecierpliwością i wiarą, że będzie to Wasz kolejny życiowy sukces – tego z całego serca Wam życzę w imieniu własnym, nauczycieli i pracowników administracji.

Dyrektor szkoły Izabela Nowak Piłka